PŁYTKI STARA CEGŁA PODŁOGA / TARAS

Płytki stara cegła na taras i podłogę

Estetycznie wyglądająca cegła podłogowa oraz tarasowa stanowi doskonały element wykończeniowy powierzchni poziomych. Szczególnie dobrze sprawdza się na zewnątrz. Starannie wykonana cegła na taras, patio, ścieżkę, ganek czy schody jest bowiem nie tylko wysoce estetyczna, ale również odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Nie ulega łatwo uszkodzeniom mechanicznym, nie niszczy się na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych (wilgoci, opadów, zmian temperatury). Jeśli więc zależy Ci na nawierzchni na lata, cegła tarasowa będzie znakomitym wyborem.

Estetyczna cegła tarasowa

Marzysz o tarasie, który wygląda jak dziedziniec starego budynku? Cegła tarasowa pomoże Ci uzyskać pożądany efekt na jego nawierzchni. Swoim wyglądem nawiązuje do starych kamienic, dworków i pałacyków, dlatego doskonale uzupełnia budynki utrzymane w dawnym stylu. Taras ze starej cegły dzięki niezwykle ciepłemu charakterowi idealnie pasuje również do budowli w stylu śródziemnomorskim. Będzie się świetnie prezentować szczególnie w zestawieniu z białą elewacją i tradycyjną dachówką. Dostępność kilku wariantów płytek różniących się rozmiarami, kształtem i kolorem pozwoli wybrać idealny wariant do każdej aranżacji.

Estetyczna cegła podłogowa nadaje się również do wnętrz. W ten sposób najchętniej wykańczane są kuchnie, przedpokoje czy hole. Wyjątkowy urok cegły szczególnie dobrze prezentuje się w aranżacjach rustykalnych i wspomnianych już śródziemnomorskich. Niezależnie od tego, czy Twoją inspiracją wnętrzarską są greckie wyspy, Prowansja czy Hiszpania, płytki ceglane odnajdą się idealnie w takich pomieszczeniach. Do cegły doskonale pasuje drewno, szczególnie to w ciemniejszych odcieniach, surowe i postarzane oraz inne tradycyjne materiały i formy. Można też przełamać jej rustykalny charakter, wybierając na wskroś nowoczesne dodatki. Na taras ze starej cegły świetnie będą pasowały też meble w stylu kawiarnianym ze stelażem wykonanym z metalu.

Podłoga i taras ze starej cegły – właściwości

Poza wyjątkowymi walorami estetycznymi cegła na taras i podłogę ma również wiele innych atutów. Jednym z podstawowych jest wspomniana już solidność oraz trwałość. Na uwagę zasługuje też łatwość utrzymania – można ją czyścić zwykłą wodą, a najlepsze rezultaty daje zastosowanie myjki ciśnieniowej. Płytki ceglane nie wchłaniają zanieczyszczeń, a zaimpregnowane będą się świetnie prezentować przez bardzo długi czas. Nasza oferta obejmuje różne modele, które m

Odznaczają się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Można je w prosty sposób czyścić, przy zastosowaniu zwykłej wody. Dla zachowania na dłuższy czas estetycznego wyglądu zaleca się impregnowanie. Powierzchnia zachowuje właściwości estetyczne, a dodatkowo jest odporna na wnikanie wilgoci oraz absorbowanie zanieczyszczeń. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą płytek dekoracyjnych elewacyjnych oraz cegły gotyckiej.